Dziękujemy za Twój podpis!

Jeżeli chcesz pomóc tej sprawie, zachęć znajomych do podpisania apelu. Klinknij w ikony i udostępnij ten apel przez swoje kanały na mediach społecznościowych.

Jeżeli możesz sobie na to pozwolić, wesprzyj naszą pracę, choćby najmniejszą kwotą. Większość pracy wykonujemy pro bono, ale z Twoją comiesięczną darowizną będziemy mogli zrobić więcej dla lasów oraz rosnącej społeczności aktywistek i aktywistów działających dla ich ochrony.

WSPIERAM!

Jak chronić las?

poradnik

Krótki przegląd

metod ochrony lasu

Z doświadczenia inicjatyw leśnych, z którymi pracujemy wynika jasno, że zaangażowanie w ochronę lasów na poziomie lokalnym to maraton, a nie sprint. Wymaga czasu, wysiłku i wielu działań o bardzo różnym charakterze. Każdemy z działań poświeciłyśmy oddzielny odcinek kursu “Jak chronić las”. Nie wiesz, które odcinki kursu będą dla Ciebie najbardziej pożyteczne? W materiale poniżej każdy z rodzajów działań omawiamy pokrótce, by ułatwić Ci nawigowanie po tym kursie.

Zapoznaj się z…

Poradniki leśnego aktywizmu dotyczące każdej z powyżej wymienionych kwestii powstają stopniowo. Część już powstała, a część dopiero tworzymy. Jeżeli masz pytanie, a nie znajdujesz na nie odpowiedzi w istniejących materiałach, zapytaj na grupie kursie Lasów i Obywatelek „Jak chronić las” na Facebook’u. Bardzo możliwe, że ktoś z obecnych tam aktywistów leśnych będzie znał odpowiedź. Jeśli i tak nie znajdziesz odpowiedzi, napisz do nas na

Bądźmy w kontakcie

Zostaw swój adres e-mail

Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!

Porady, jak działać dla lasu

Wskazówki, jak naciskać na Lasy Państwowe, by chroniły las.

Informacje o leśnych wydarzeniach i politykach leśnych

    WordPress Lightbox