Dziękujemy za Twój podpis!

Jeżeli chcesz pomóc tej sprawie, zachęć znajomych do podpisania apelu. Klinknij w ikony i udostępnij ten apel przez swoje kanały na mediach społecznościowych.

Jeżeli możesz sobie na to pozwolić, wesprzyj naszą pracę, choćby najmniejszą kwotą. Większość pracy wykonujemy pro bono, ale z Twoją comiesięczną darowizną będziemy mogli zrobić więcej dla lasów oraz rosnącej społeczności aktywistek i aktywistów działających dla ich ochrony.

WSPIERAM!
Full 1






Pomóż aktywistom zatrzymać wycinki w najcenniejszych lasach wokół miast!
Full 1

Jakich lasów chcesz w Nadleśnictwie Bełchatów?

Do końca dnia 19 maja 2025 r. trwają konsultacje społeczne

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi ogłosiła konsultacje projektu Planu Urządzenia Lasu (PUL) dla Nadleśnictwa Bełchatów na lata 2027-2036, czyli dokumentu, który określa, co będzie działo się z lasami wokół Bełchatowa, Kamieńska, Pajęczna, Szczerców, Widawy, czy Zelowa przez kolejne 10 lat.

Na mapie powyżej zaznaczyliśmy na niebiesko teren, którego dotyczą konsultacje. To niezwykle cenne społecznie lasy.

LUB

Jak przygotować uwagi?

Sam konsultowany dokument może wydawać się dość skomplikowany, ale zabranie głosu w konsultacjach nie musi takie być! Chętnie pomożemy Ci się zastanowić nad tym, które fragmenty lasu należy objąć większą ochroną.

  • Pobierz wzór wniosku na swój komputer lub skorzystaj z generatora wniosków.
  • Edytuj – im więcej napiszesz od siebie, tym lepiej!
  • Do końca dnia 19.05 prześlij do Lasów Państwowych na adres:[email protected]
  • Prześlij kopię wiadomości też do nas – dzięki temu będziemy wiedzieli, ile osób wzięło udział w konsultacjach i jakie były Wasze główne postulaty: [email protected]
  • Przekaż informację o konsultacjach swoim znajomym, sąsiadom i rodzinie – im więcej osób weźmie udział w konsultacjach, tym większa szansa, że głos mieszkanek i mieszkańców zostanie uwzględniony.

Zostaw nam swój kontakt – damy ci znać, kiedy uwagi zostaną rozpatrzone!

    Konsultacje organizowane są przez Lasy Państwowe. Ta strona i analiza Planu Urządzenia Lasu zostały natomiast przygotowane przez Fundację Lasy i Obywatele. W ramach naszej misji wspieramy bowiem lokalne społeczności, które chcą zaangażować się we współdecydowanie o swoich lasach.

    Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską. Wyrażone poglądy i opinie są jednak wyłącznie poglądami autora(-ów) i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji i Kultury. Ani Unia Europejska, ani organ przyznający nie mogą ponosić za nie odpowiedzialności.
    Projekt otrzymał wsparcie finansowe w ramach programu PROTEUS prowadzonego przez Transatlantic Foundation, europejskie ramię The German Marshall Fund of the United States.
    Przeczytałeś/łaś wzory wniosków, jednak chcesz dowiedzieć się więcej o Planach Urządzenia Lasu? Zajrzyj TUTAJ.
    WordPress Lightbox