Dziękujemy za Twój podpis!

Jeżeli chcesz pomóc tej sprawie, zachęć znajomych do podpisania apelu. Klinknij w ikony i udostępnij ten apel przez swoje kanały na mediach społecznościowych.

Jeżeli możesz sobie na to pozwolić, wesprzyj naszą pracę, choćby najmniejszą kwotą. Większość pracy wykonujemy pro bono, ale z Twoją comiesięczną darowizną będziemy mogli zrobić więcej dla lasów oraz rosnącej społeczności aktywistek i aktywistów działających dla ich ochrony.

WSPIERAM!
Full 1






Pomóż aktywistom zatrzymać wycinki w najcenniejszych lasach wokół miast!
Full 1
Odtwórz wideo
Raz na dziesięć las każde nadleśnictwo przygotowuje nowy Plan Urządzenia Lasu (PUL). Decyzje o tym, gdzie podczas następnej dekady wykonane zostaną przecinki, wycinki i inne prace leśne podejmuje się na etapie pracy nad projektem nowego PULu. PUL zawiera też informacje o planowanych działaniach na rzecz ochrony przyrody. Podczas trwających dwa lata prac nad nowym PULem Lasy Państwowe zobowiązane są przynajmniej dwa razy zorganizować konsultacje społeczne. Jest to najlepszy moment by zgłaszać swoje uwagi, co do kształtu gospodarki leśnej.
Sprawdź na naszej mapie #ZanimWytnąTwójLas kiedy konsultacje PUL będą odbywać się dla Twojego lasu (kliknij na zaznaczone wydzielenie, informacja o datach obowiązywania PUL jest w okienku pop-up). Jeżeli chcesz w konsultacjach wziąć udział, przejrzyj nasze materiały na ten temat i, jeśli potrzebujesz, zgłoś się po poradę. Pomożemy Ci sformułować wnioski i zmobilizować lokalną społeczność.

Zapoznaj się z…

Osoby, które włożyły pracę w powstanie tego odcinka poradnika:

dr Jerzy Parusel, Krzysztof Cibor, Marta Jagusztyn, Magdalena Gościniak,
Adrian Król, Sławomir Bryła, Radomił Filipek, Paulina Matyjasek.

Skład i łamanie: Piotr Piwocki

Ten odcinek poradnika powstał dzięki pracy wolontariackiej, funduszom własnym Fundacji Lasy
i Obywatele oraz przy wsparciu Funduszu Obywatelskiego im. Henryka Wujca.

Bądźmy w kontakcie

Zostaw swój adres e-mail

Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!

Porady, jak działać dla lasu

Wskazówki, jak naciskać na Lasy Państwowe, by chroniły las.

Informacje o leśnych wydarzeniach i politykach leśnych

    WordPress Lightbox