Dziękujemy za Twój podpis!

Jeżeli chcesz pomóc tej sprawie, zachęć znajomych do podpisania apelu. Klinknij w ikony i udostępnij ten apel przez swoje kanały na mediach społecznościowych.

Jeżeli możesz sobie na to pozwolić, wesprzyj naszą pracę, choćby najmniejszą kwotą. Większość pracy wykonujemy pro bono, ale z Twoją comiesięczną darowizną będziemy mogli zrobić więcej dla lasów oraz rosnącej społeczności aktywistek i aktywistów działających dla ich ochrony.

WSPIERAM!

Jak chronić las?

poradnik

Jak stworzyć

lasy społeczne?

Od 1 września 2022 roku obowiązuje zarządzenie DGLP nr 58 umożliwiające tworzenie tzw „lasów społecznych” i powoływanie tzw „zespołów lokalnej współpracy”. Nowa kategoria lasów nie jest rozwiązaniem problemu braku ochrony funkcji społecznych i przyrodniczych lasu. To mały plasterek na rozległą ranę. Zarządzenie dotknięte jest wieloma wadami i nosi znamiona akcji PR Lasów Państwowych, a nie poważnego podejścia do społeczeństwa. Mimo tego, zarządzenie nr 58 może Wam pomóc ochronić wybrane, małe kawałki lasu. Używajcie go do czasu, gdy uda się zbudować lepsze, bardziej systemowe sposoby ochrony lasu. W poradniku tłumaczymy jak sprawnie zawnioskować o stworzenie „lasów społecznych”.

Zapoznaj się z…

Osoby, które włożyły pracę w powstanie tego odcinka poradnika:

Marta Jagusztyn.

Zdjęcie rębni IVd z posta na FB page’u Lasy Grędzińskie

Skład i łamanie: Piotr Piwocki

Ten odcinek poradnika powstał dzięki pracy wolontariackiej
i dzięki funduszom własnym Fundacji Lasy i Obywatele.

Bądźmy w kontakcie

Zostaw swój adres e-mail

Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!

Porady, jak działać dla lasu

Wskazówki, jak naciskać na Lasy Państwowe, by chroniły las.

Informacje o leśnych wydarzeniach i politykach leśnych

    WordPress Lightbox