Dziękujemy za Twój podpis!

Jeżeli chcesz pomóc tej sprawie, zachęć znajomych do podpisania apelu. Klinknij w ikony i udostępnij ten apel przez swoje kanały na mediach społecznościowych.

Jeżeli możesz sobie na to pozwolić, wesprzyj naszą pracę, choćby najmniejszą kwotą. Większość pracy wykonujemy pro bono, ale z Twoją comiesięczną darowizną będziemy mogli zrobić więcej dla lasów oraz rosnącej społeczności aktywistek i aktywistów działających dla ich ochrony.

WSPIERAM!

Jak chronić las?

poradnik

Odtwórz wideo
Z doświadczeń lokalnych społeczności w różnych miejscach w Polsce wiemy, że w wypadku sporu pomiędzy Lasami Państwowymi, a społecznością lokalną na tle gospodarki leśnej, spotkań stron odbywa się zwykle bardzo dużo. Te rozmowy są zwykle dla strony społecznej frustrujące. Zajmują wiele czasu i, w większości wypadków, nie prowadzą do konstruktywnych rozwiązań.
Dzieje się tak głównie dlatego, że leśnicy po prostu nie potrafią jeszcze rozmawiać ze społeczeństwem, w imieniu którego zarządzają lasami. Nie rozumieją istoty dialogu oraz swojej odpowiedzialności przed społeczeństwem. Nikt ich tego nie uczy w szkołach leśnych. A instytucja Lasy Państwowe jest bardzo hierarchiczna i również nie promuje kreatywności, współczesnego zarządzania konfliktem, czy wymiany myśli. Dlatego zanim weźmiecie udział w spotkaniu z leśnikami przeczytajcie nasz poradnik Jak rozmawiać z leśnikami? Omawiamy w nim najczęściej stosowane przez leśników w rozmowach ze społeczeństwem chwyty retoryczne oraz mity, które opowiadają społeczeństwu polscy leśnicy.

Zapoznaj się z…

Osoby, które włożyły pracę w powstanie tego odcinka poradnika:

Marta Jagusztyn, Krzysztof Cibor, Bohdan Pękacki, Hanna Rawska,

Grzegorz Jakacki, Paulina Matyjasek, Piotr Piwocki.

Bądźmy w kontakcie

Zostaw swój adres e-mail

Zapisz się na newsletter i bądź na bieżąco!

Porady, jak działać dla lasu

Wskazówki, jak naciskać na Lasy Państwowe, by chroniły las.

Informacje o leśnych wydarzeniach i politykach leśnych

    WordPress Lightbox