Dziękujemy za Twój podpis!

Jeżeli chcesz pomóc tej sprawie, zachęć znajomych do podpisania apelu. Klinknij w ikony i udostępnij ten apel przez swoje kanały na mediach społecznościowych.

Jeżeli możesz sobie na to pozwolić, wesprzyj naszą pracę, choćby najmniejszą kwotą. Większość pracy wykonujemy pro bono, ale z Twoją comiesięczną darowizną będziemy mogli zrobić więcej dla lasów oraz rosnącej społeczności aktywistek i aktywistów działających dla ich ochrony.

WSPIERAM!

Pomóż nam, razem z Lasami Państwowymi, ulepszyć mapę #ZanimWytnąTwójLas
i rzetelnie informować społeczeństwo

Opublikowana przez nas w końcu marca mapa rębni zaplanowanych w bieżących Planach Urządzenia Lasu wywołała dyskusję o lasach i sposobach w jaki je użytkujemy. Niestety, Lasy Państwowe zamiast rozmawiać merytorycznie atakują. Zarzucają nam, że manipulujemy, bo nie zwizualizowaliśmy części informacji. Nie dodają, że my większości tych informacji mieć nie możemy, bo Lasy Państwowe ich po prostu społeczeństwu na razie nie udostępniają.

Zarzuty Lasów Państwowych są bezpodstawne i nie zgadzamy się na szafowanie oskarżeniami o manipulacje w celu zastraszenia. Równocześnie, zgadzamy się z Lasami Państwowymi, że najlepiej byłoby zamieścić te brakujące informacje na naszej mapie.

Dlatego apelujemy do Was – pomóżcie nam, razem z Lasami Państwowymi ulepszyć mapę i rzetelnie informować.

Jak możesz w tym pomóc? To proste. Wystąp do swojego nadleśnictwa z wnioskiem o dostęp do informacji o środowisku i pomóż nam pozyskać brakujące informacje, których zwizualizowania domagają się Lasy Państwowe.

Ściągnij z naszej strony wzór wniosku do nadleśnictwa o dostęp do tych informacji. Wypełnij we wzorcu wniosku dane adresata (czyli swojego nadleśnictwa) i swoje własne. A potem wyślij pismo emailem, e-puapem albo pocztą (list polecony z potwierdzeniem odbioru).

Poinformuj nas na adres [email protected], że wysłałeś/aś wniosek do danego nadleśnictwa. W ten sposób będziemy wiedzieli do ilu nadleśnictw został wysłany wniosek. A gdy przyjdzie odpowiedź, prześlij ją do nas na ten sam adres. My wciągniemy dane na mapę.

My również wystąpimy o dostęp do danych do Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych. Mamy nadzieję, że Lasy Państwowe zarówno na poziomie centralnym jak i lokalnym udostępnią potrzebne dane. I wtedy, zamiast zajmować się internetowymi nawalankami będziemy mogli zająć się rozmową o naszych wspólnych lasach, w oparciu o rzetelne, dostępne dla wszystkich dane.

WordPress Lightbox