Dziękujemy za Twój podpis!

Jeżeli chcesz pomóc tej sprawie, zachęć znajomych do podpisania apelu. Klinknij w ikony i udostępnij ten apel przez swoje kanały na mediach społecznościowych.

Jeżeli możesz sobie na to pozwolić, wesprzyj naszą pracę, choćby najmniejszą kwotą. Większość pracy wykonujemy pro bono, ale z Twoją comiesięczną darowizną będziemy mogli zrobić więcej dla lasów oraz rosnącej społeczności aktywistek i aktywistów działających dla ich ochrony.

WSPIERAM!
Full 1






Pomóż aktywistom zatrzymać wycinki w najcenniejszych lasach wokół miast!
Full 1

Co robimy?

POWSTAJE SPOŁECZNY RUCH OCHRONY LASÓW

W kwestii ochrony lasów coraz więcej ludzi w Polsce bierze sprawy w swoje ręce.
Prywatne osoby, często zupełnie niezwiązane z organizacjami przyrodniczymi, chcą mieć wpływ na to, co dzieje się w ich lesie.
Lasy i Obywatelki powstały po to, by ten społeczny ruch wspierać.

Tworzymy sieć wsparcia.

Jako Inicjatywa Lasy i Obywatele ułatwiamy komunikację między osobami i organizacjami działającymi na rzecz ochrony lasów. Prowadzimy fanpage, i grupę społecznościową, które służą dzieleniu się informacjami i doświadczeniami w sprawach pro-leśnych.

W razie potrzeby pośredniczymy w kontaktach z ekspertami: specjalistami nauk leśnych, przyrodnikami i prawnikami. Mogą pomóc na przykład w przygotowaniu wniosków dotyczących nowego Planu Urządzenia Lasu, udokumentowaniu wartości przyrodniczych lasu, czy znalezieniu ważnych zapisów w prawie ochrony przyrody.

Dzielimy się wiedzą i tworzymy narzędzia.

Na naszej stronie www zamieszczamy materiały informacyjne o lasach i inicjatywach pro-leśnych: artykuły eksperckie, infografiki, raporty z badań, filmiki edukacyjne i instruktażowe.

Dla naszej społeczności organizujemy spotkania z ekspertami. Wykorzystujemy też nowoczesne technologie, by umożliwić dostęp do informacji i razem podejmować skoordynowane działania chroniące lasy.

Prowadzimy badania i dokumentujemy.

Rejestrujemy obywatelskie inicjatywy leśne i prowadzimy własne badania. Mapa obywatelskich interwencji leśnych powstała w marcu 2020 roku. Służy ewidencji miejsc, w których obywatelki i obywatele angażują się w sprawy lasów i próbują je chronić..

Badania, które prowadzimy, ułatwiają zrozumienie rodzącego się społecznego ruchu pro-leśnego i potrzeb społecznych związanych z lasem i udziałem w decyzjach o nim.

Wstępna analiza pierwszych 100 obywatelskich inicjatyw leśnych, listopad 2020

WordPress Lightbox